čtvrtek 29. ledna 2015

Moje cesta ke kráse a zdravému sebevědomí

Narodila jsem se do velice početné rodiny, mám 7 sourozenců. I kdybych v životě nezažila nic zajímavého a přínosného, tento fakt to zcela nahradí. Člověk se totiž musí naučit být tolerantní, vycházet s různými typy lidí, ale také v určitých chvílích umět prosadit svůj vlastní názor, což se každému v životě hodí. Vzhledem k tomu, že jsem nejstarší z holek, měla jsem privilegium mít vždy nové oblečení, ale zároveň také povinnost pečovat o něj takovým způsobem, aby ho po mně mohly nosit ostatní sestry. Díky tomu jsem si ke svému oblečení vytvořila jistý vztah.


Jako malá holka jsem se vyžívala v navrhování šatů, kombinování barev. To trvalo do chvíle, kdy jsem svoji pozornost přesunula na školu. V tu chvíli jsem svému vzhledu nedávala takovou váhu, jaká se u dívek v pubertálním věku očekává. V realitě to vypadalo tak, že jsem každé ráno sáhla po prvním, nejméně nápadném kousku oblečení, aby si mě nikdo moc nevšímal, nestarala jsem se o pleť.

Během studia na gymnáziu se kolem mě najednou začala objevovat spousta hezkých kluků. Tehdy jsem si uvědomila, že bych svůj vzhled neměla dávat na vedlejší kolej. Postupně jsem v sobě začala znovuobjevovat vášeň k barvám, vhodným kombinacím, módě a péči o pleť. Je to až neuvěřitelné, ale v ten moment jsem se opět začala usmívat na svět, viděla jsem veškerou krásu kolem sebe, ale především i tu vlastní. Vnitřně jsem opravdu rozkvetla. Tento pocit bych přála zažít každému! Najednou mi lidé v mém okolí začali říkat, jak mi to dnes sluší, jak jsem hezky sladěná, jak to dělám, že se stále usmívám a spoustu dalšího. Nedávala jsem tomu však velkou váhu.


V maturitním ročníku jsem se však zamyslela, proč bych se tomu, co mě baví, nemohla věnovat na profesionální úrovni? Vždyť co je víc, než dělat to, co vám dodává úsměv na rtech? Sebrala jsem tedy veškerou odvahu a přihlásila se na různé kurzy vizáže a stylu u opravdových profesionálů, kteří se této problematice věnují nejméně 15 let. Opravdu mě potěšilo, když mě odbornice na typologii barev upřímně pochválila, že se jí za celou svoji profesionální dráhu vizážistky nestalo, že by někdo tak přirozeně a bez delšího váhání vnímal barvy tak, jako já.

Díky známým a přátelům, kteří se pohybují v podnikatelských sférách, se mi dostalo příležitosti spolupracovat s jednou z nejkvalitnějších kosmetik, Artistry. Vzhledem k předešlým zkušenostem z oblasti MLM a přímého prodeje jsem v tomto viděla velký potenciál. Záhy jsem zjistila, že jsem se nemýlila! Po čase jsem se tomu tedy rozhodla věnovat naplno.

"Budoucnost patří těm, kdo věří svým krásným snům." (E. Roosevelt)


Zjistila jsem, že mě opravdu obohacuje pomáhat ostatním, aby objevili sebe sama, svoji vlastní krásu. Líbilo se mi, když jsem měla možnost lidi naučit, jak se nalíčit na běžný den či významnou událost, a kdy se všichni na sebe najednou usmívali do zrcadla. Když i sami muži během konzultací barevné typologie začali vnímat to, jaké barvy jim sluší, či nikoliv. Tyto momenty ve mně nastartovaly touho, všechny své znalosti předat dál. Věřím, že tento skvělý pocit může zažít každý!


"Ať už si myslíte, že něco dokážete, nebo nikoliv, pokaždé máte pravdu!" (H. Ford)


V.M.

Žádné komentáře:

Okomentovat